כוס קפה אחת לדרך

אז גילו שקפה לא מזיק. אבל לפני שאתם פוצחים בריקוד ניצחון, העיפו מבט בכל מה שכן מזיק בספל שאתם מחזיקים בידכם: הסוכר, החלב, וכן – גם המים החמים

 בשיתוף ד"ר שרה קפלן, דיאטנית ראשית, מאוחדת

עשרים וחמש שנים לאחר שהקפה הושם ברשימה השחורה של חומרים מסרטנים אפשריים, הכריזה לאחרונה הזרוע האונקולוגית של ארגון הבריאות העולמי כי הקפה אינו מסווג עוד כחומר מסרטן.
עוד קודם, במסמך רשמי שפרסמה הוועדה המייעצת להנחיות תזונתיות – הוועדה הבכירה ביותר בארה”ב לענייני תזונה – נכתב שצריכה של 5-3 כוסות קפה ביום נחשבת “נורמלית”, וכי יש הוכחות ברורות שצריכה של כמות כזו “לא קשורה לסיכונים בריאותיים לטווח ארוך בקרב אנשים בריאים”, לעומת גורמים כמו משקל עודף, צריכה גבוהה של מלח, עישון, אלכוהול, חוסר פעילות גופנית ולחץ נפשי שמשחקים תפקיד מרכזי, ברור ומוכח בעלייה של לחץ הדם (ולא רק). למעשה יש ראיות עקביות לפיהן בשתייה של עד 5 כוסות (או עד 400 מיליגרם של קפאין) ביום יש מספר יתרונות בריאותיים, כולל סיכון מופחת למחלות לב וכלי דם, לסוכרת סוג 2, לסרטן המעי הגס, סרטן הכבד ופרקינסון. הוריי!

קפה

הקפאין ואנחנו

הקפאין נחשב לסם פסיכו-אקטיבי ממריץ. הוא מצוי בעיקר בפולי קפה, אך גם בגואראנה, עשב המאטה, בעלי הקקאו והתה ובכמויות קטנות גם בפולי קקאו. ניתן למצוא את הקפאין בכמויות קטנות יותר גם במשקאות כקולה ושוקו ובשוקולד. הקפאין הוא אלקלואיד, בעל צבע לבן (כן כן) וטעם מר, ואין לו ריח.

כשהוא נכנס לגופנו, הקפאין חוסם את קולטני הנוקלאוטיד אדנוזין (( Adenosin ATP ומונע את פעילותו; כתוצאה מכך הפעילות העצבית המוגברת גורמת לשחרור ההורמון אפינפרין (אדרנלין) שבתורו גורם למספר תופעות כגון הגברת קצב הלב, עליית לחץ הדם, הגברת זרימת הדם לשרירים, הפחתת זרימת הדם לעור ולאברים הפנימיים ושחרור גלוקוזה על ידי הכבד. בנוסף, הקפאין, הדומה לאמפטמין, מעלה את רמת המוליך העצבי דופמין במוח.

עדיין לא ברור מה במשקה הפופולרי טומן בחובו את היתרונות הבריאותיים שהוזכרו קודם. אולם משערים כי חלק מאלף מרכיבי הקפה מכילים נוגדי חמצון, המפחיתים תהליכים הרסניים בגוף ומאריכים את תוחלת החיים.

אבל רגע,לא הכול ורוד בממלכת הקפאין. לפני שאתם מסתערים על מכונת האספרסו שלכם, תנו לנו להבהיר: אנחנו מדברים כאן על קפה. רק קפה. לא על החלב, הסוכר, הקצפת ושאר המריעין והבישין שאתם נוהגים להוסיף לו. כמאמר הוועדה להנחיות תזונתיות: “חשוב להקפיד ולמזער את כמות הקלוריות והסוכרים שמגיעים מסוכר מוסף וממוצרי חלב עתירי שומן או תחליפי חלב, אותם נוהגים להוסיף לקפה”.

ויש גם עניינים שקשורים לטמפרטורה. לאחרונה קבעה הסוכנות לחקר הסרטן כי משקאות חמים בטמפרטורה של 65 מעלות צלזיוס ומעלה – קפה ביניהם, כמובן – עלולים לגרום לסרטן הוושט השכיח והקטלני. אז חכו רגע עם כשהספל עוד מונח מולכם, שיצטנן קצת. זה הכל.

ועוד משהו: למרות שלעיתים נראה שאנחנו שותים קפה כל הזמן, בכל מקום, עם כל אחד ובכל הזדמנות, בסקר עולמי שנערך ב-2014 דורגה ישראל רק במקום ה-35 בצריכת קפה יומית לבנאדם עם 0.409 כוסות ביום. ומי במקום הראשון? – הולנד.