תיק תרופות לחופשה

מחרתיים אתם טסים. אתם והילדים. איזו התרגשות. ארזתם את השנורקל, את בגדי הים ואת הכפכפים; לא שכחתם אפילו דפי ציור וטושים לטיסה. הנה עוד משהו שחייב להיכנס לתיק שלכם, למרות שקצת פחות נעים לחשוב עליו: תיק תרופות

נכתב בשיתוף ד"ר אסף טוקר

ככלל, אפשר לקחת בית מרקחת שלם. אפשר, אבל לא באמת צריך. הכוונה היא לא לרוקן את ארון התרופות הביתי, אלא לזכור לארוז תרופות ללא מרשם שמתאימות לטיפול קצר-טווח בסימפטומים, לא לריפוי מחלות. אם אתם לא נוסעים דווקא לסדרת טרקים במזרח הרחוק ואתם מתכוונים לשהות בציוויליזציה  – ומישהו מכם פתאום חולה, פנו לרופא מקומי ורכשו תרופות מרשם מקומיות על פי הוראותיו. אם אתם צורכים תרופות מרשם באופן קבוע, אל תשכחו לקחת גם אותן כמובן.

תיק תרופות

אז מה צריך להיכנס לתיק התרופות?

תרופות להורדת חום ונגד כאבים: תרופות ממשפחת הפרצטמול, כמו אקמול ודקסמול –  או תרופות ממשפחת האיבופרופן, כמו נורופן, אדקס 200 או אדוויל.
וולטרן או בן גיי, למקרה שנתפס למישהו שריר
תרופות לתופעות אלרגיות – אלרגילורסטין, לורטדין.
תרופות להצטננות – לטיפול בהצטננות, בגודש באף, בחום ובכאבים – קולדקס, דקסמול קולד, אקמול צינון.
תרופות לשלשולים – לעצירת שלשול חריף אפשר להשתמש באימודיום, סטופ איט, קלבטן. למניעת התייבשות בעקבות שלשול חריף אפשר להשתמש באלקטרורייס, תערובת אלקטרוליטים ומינרלים על בסיס אורז או במינרלי. זוהי תמיסה מוכנה לשתייה להחזרת מינרלים ונוזלים שנועדה למנוע התייבשות כתוצאה מאיבוד מוגבר של נוזלים ומלחים בזמן שלשול והקאות.
תרופות לבחילות והקאות בנסיעה – טראבמין. את המנה הראשונה יש לקחת 30 דקות לפני הנסיעה, וליטול כדור נוסף כל ארבע שעות בעת הצורך – עד שלושה כדורים ביום. אפשר לקנות גם צמידים נגד בחילות (sea band).
תרופות לעצירות –  פגלקס או נורמלקס.
תרופות לכאבי גרון – טבליות למציצה מסוג סטרפסילס או למוסין.
נגד אלרגיה של העור, גרד, עקיצות – פניסטיל ג’ל.
תכשירים למניעת עקיצות יתושים
לחיטוי פצעים – ויטה מרפאן, יוד (למשל, פולידין) קלורקסידין (למשל, סביעור), בפאנטן.
טיפות אוזניים – אוטידין
טיפות עיניים – לטיפול בעיניים אדומות ומגורות – וי־זולין או סטילה.
קרם עם מקדם הגנה  30
מדחום דיגיטלי
פלסטרים
זכרו שברוב המקומות בעולם מדובר בתרופות ללא מרשם רופא ולכן  – אם לא ארזתם משהו מהרשימה שלמטה – ניתן במידת הצורך לרכוש את התרופה בבית מרקחת מקומי.
תהנו בטיול וחזרו בריאים!