מחטים נגד קמטים

העור הוא האיבר הראשון שהזדקנותו ניכרת לעין. המדענים נוטים לחלק את הזדקנות העור לשניים: הזדקנות פנימית, שמקורה אך ורק בגוף ואינה קשורה לפגעי מזג האוויר, והזדקנות חיצונית, הנובעת מחשיפה לגורמים חיצוניים ובעיקר לקרינת השמש

ד"ר דב סטמפלר, מומחה למחלות עור, מאוחדת ראשון לציון ונס ציונה ומרכז רפואי "אסף הרופא"

האמת? – לא תמיד קל לקדם את פני השינויים האלה בברכה. הנה פתרון מוכח, טבעי ולא פולשני, שהפך לטרנד בקרב יפהפיות הוליווד

זה קורה לכולנו: בין גיל 30 ל- 40 העור, כמונו, מתחיל להתבגר. הוא הופך להיות פחות אלסטי, יש בו קמטוטים עדינים ומתחילים להופיע עליו כתמי פיגמנטציה. הקמטים משני צדי הפה מעמיקים, וכך גם הקמטים שבין הגבות ובמצח. וזוהי רק ההתחלה. בהמשך מתרחשת צניחה של כל הרקמות, מהמצח ועד ללחיים ולצוואר. חריצים עדינים מופיעים סביב השפתיים ובאזור העיניים. אז מה בעצם קורה שם?

ד”ר דב סטמפלר, מומחה למחלות עור, מאוחדת ראשון לציון ונס ציונה ומרכז רפואי “אסף הרופא”, מחלק את הזדקנות העור לפנימי וחיצונית. הוא מפרט:

ההזדקנות הפנימית 

ההזדקנות הפנימית כוללת שינויים בכל שלוש השכבות:

שינויים באפידרמיס (השכבה העליונה של העור) – האפידרמיס נעשה דק יותר, תכולת הלחות שלו יורדת והוא נעשה גס, מחוספס ויבש יותר. בנוסף קיימת ירידה במספר כלי דם הקרובים לאפידרמיס, ובעקבות זאת נפגעים תזונת העור וחילוף החומרים שבו. שינוי נוסף הוא הפחתה במספר התאים יוצרי הפיגמנט (המלנוציטים); כתוצאה מכך, נפגעת יכולת השיזוף וההגנה של העור מפני הקרינה העל-סגולה. והשינוי האחרון: תאי מערכת החיסון פוחתים, וכתוצאה מכך גדלה החשיפה לזיהומים.

שינויים בדרמיס – הדרמיס מצטמק ומאבד כחמישית מעוביו, זאת בעקבות ירידה במספר התאים הפיברובלסטיים היוצרים את סיבי הקולגן והסיבים האלסטיים. כתוצאה מכך חלה ירידה בכמות הסיבים הללו, והעור מאבד מחוזקו וגמישותו ומקבל קמטים וקפלים. מלבד זאת, חלה ירידה ברשת כלי הדם בדרמיס, וזו פוגעת הן בחילוף החומרים והן במערכת החיסון. גם כושר היצור של ויטמין די נפגע, ובעקבות זאת יש פחות סידן בעצמות ונוטים יותר לשברים. 

שינויים בשכבה התת-עורית – פוחתת כמות השומן ברקמה התת-עורית, במיוחד בפנים.

ההזדקנות החיצונית 

ההזדקנות החיצונית של העור משמעה השינויים הנוספים החלים בעור הקשורים ישירות לחשיפה לשמש.

שינויים אלה בולטים יותר בשנים האחרונות, עקב הגדלת החור בשכבת האוזון והעלייה בחדירת הקרינה העל-סגולה אל האטמוספירה. אלה השינויים: העור נעשה גס יותר ועבה, מופיעים בו כתמים בהירים או כהים כתוצאה מפיזור בלתי אחיד של הפיגמנט בעקבות חשיפה לשמש, נפגעים הסיבים האלסטיים וכך אובדת לעור גמישותו וקמטיו מעמיקים (ועוד לא אמרנו מילה על סרטן העור).

דיקור

לאהוב את הדמות שבמראה

אז אנחנו מסתכלים במראה, ורואים בה את הגרסה המבוגרת יותר שלנו. יש בכך משהו נעים: עברנו ברת דרך, היא ניכרת בפנינו, וזה בסדר גמור; מצד שני, אנחנו מרגישים צעירים וחיוניים כמו שהיינו לפני חמש שנים, ורוצים שהפנים שלנו ייראו קורנים וערניים בהתאם. מה עושים? פתרונות קסם אין. אבל שיטות לצמצום והפחתת הקמטים – יש ויש. בטח שמעתם על קרמים, מילויים, הזרקות וניתוחים; בואו נדבר על שיטה אחרת, עתיקת יומין ומוכחת.

מהו דיקור אסתטי?

דיקור אסתטי קיים במזרח מזה אלפי שנים כחלק מהרפואה הסינית. השיטה קיבלה תאוצה בסין בעשורים האחרונים באחד מבתי החולים בבייג’ין כאשר רופאים שטיפלו בחולים הסובלים משיתוקי פנים שונים בדיקור סיני, הבחינו שבנוסף לשיפור הבריאותי, הניב הטיפול תוצאות קוסמטיות שהתבטאו בגוון פנים בריא יותר, יישור של קמטים עמוקים והעלמות קמטים זעירים. זה קורה כי הדיקור מעודד תהליך של רענון, חידוש תאי עור, ייצור קולגן טבעי והחייאה של עור הפנים ומאיץ זרימה מוגברת של אנרגיה חיונית במרידיאנים (צ’י), כמו גם אספקת חמצן לרקמות. התהליך מעודד מטבוליזם של תאי העור, ניקוז רעלים ויצירת תאי עור חדשים. טכניקת הטיפול משפרת משמעותית את גמישותם של שרירי הפנים, חיזוקם ומתיחתם. הדיקור מאט את תהליך ההזדקנות תוך ניצול אופטימלי של הפוטנציאל הטבעי של העור לחדש ולשמר את עצמו.

בזכות היותו טבעי ולא פולשני ובזכות התוצאות שהוא מציג, הדיקור האסתטי הפך לטרנד של ממש בקרב כוכבי הוליווד והעשירון העליון כשיטה המציעה טיפולי אנטי אייג’ינג טבעיים ושאינם פולשניים.

מאוחדת היא הקופה הראשונה והיחידה המציעה ללקוחותיה טיפולים טבעיים לשיפור עור הפנים 

הטיפול מתחיל בעיסויי פנים מרגיעים באמצעות טכניקות ייחודיות ושילוב כלים מעולם הרפואה הסינית העתיקה. בתום העיסוי מוחדרות מחטים דקיקות לאזורים שונים בפנים וכן על הגוף למשך כ 30 דקות. הטיפול מרגיע וכמעט שאינו כרוך בכאב. משך כל טיפול: 45 דקות. על מנת לראות תוצאות יש לבצע טיפול בתדירות של אחת לשבוע למשך 10 שבועות, ולאחר מכן, לצורך שימור, כדאי להגיע אחת לחודש לטיפול.

אין שום צורך בפגישה מקדימה עם רופא ממיין.

ניתן להירשם ישירות לטיפולים או להגיע תחילה לפגישת ייעוץ ללא תשלום עם מטפלת מוסמכת במרפאה.

לפרטים נוספים ולתיאום ייעוץ עם מטפלת מוסמכת: ניתן לפנות למזכירות המרפאה לרפואה משלימה