לנקות את הרעל

מה זה בדיוק הדיטוקס הזה שכולם מדברים עליו, למה אתם צריכים אותו ולמה הוא לא מפחיד בכלל?

ד"ר חיים רוזנטל, רופא MD והומאופת 

תחשבו על זה רגע: את הבית שאנחנו גרים בו אנחנו דואגים לנקות בקביעות. שואבים את האבק, מטאטאים את הרצפה, שוטפים הכול במים נקיים. את אותו הדבר אנחנו חייבים גם לגוף שלנו.ניקוי רעלים דיטוקס

העולם בו אנו חיים אינו נקי כמו שהיה בעבר. האוכל שאנחנו אוכלים מכיל חומרים מזיקים רבים כמו חומרי הדברה, חומרים משמרים ומייצבים, צבעי מאכל, הורמונים, תרופות וכימיקלים רעילים. המים מכילים גם הם מגוון של חומרים לא בריאים עקב הזיהום התעשייתי והשימוש בדשנים. האוויר שאנחנו נושמים מזוהם מהגזים שפולטים כלי הרכב ומפעלי התעשייה. בני אדם – האוכלים שותים ונושמים – סופגים בלית ברירה את כל הרעלים והחומרים המזוהמים שישנם במזון במים ובאוויר. 

למזלנו יש לכל אחד מאתנו כבד, כליות ומערכות ניקוי והפרשה, שעובדות כל הזמן ומפרישות את החומרים הרעילים החוצה מגופנו דרך מערכת העיכול, השתן, העור ודרכי הנשימה. יש המצליחים להיפטר מהרעלים השונים ולהימנע מנזקים למערכות הגוף השונות אך חלק מהאנשים צובר כימיקלים ורעלים שונים ובעקבות כך מפתח תופעות ומחלות שונות. 

אנו מכירים תופעות רבות ושונות הנגרמות כתוצאה מהצטברות של רעלים שונים. השכיחות שבהן הן עייפות, כאבי ראש, צרבת, עצירות או שלשול, פריחות, אלרגיות ועוד.

רוב המחלות ישתפרו בדרגות שונות לאחר ניקוי רעלים: וכדאי לנו, לכולנו, לעבור אחד כזה לפחות פעם בשנה. 

מהו ניקוי רעלים?

במצב רגיל אנחנו בעיקר קולטים מזון, מים ואוויר – ומפרישים רק את מה שהמערכות השונות מצליחות להפריש. כדי להפריש החוצה את הרעלים שנצברו בגוף ולא הצלחנו להיפטר מהם במצב רגיל יש לעבור ל”מצב הפרשה”. מערכות ההפרשה מתחילות לפעול ביתר ובעצמה כאשר קליטת המזון מצטמצמת. ככל שהגוף קולט פחות הוא יכול להפריש החוצה יותר. זהו מצב של ניקוי רעלים.

ניקוי רעלים צריך להיעשות תחת השגחה של מטפל מוסמך המכיר את התהליך. בדרך כלל, התהליך הינו הדרגתי כדי למנוע תגובות קשות מדי של הגוף. יש לדעת כי בתהליך הניקוי עלולות להופיע תופעות זמניות שונות כמו פריחה על העור, ריח לא נעים בזיעה, שינוי בפעילות מעיים ועוד. התגובות הינן אישיות וככל שהאדם רגיש יותר ברמות השונות יש להיזהר יותר. ככל שהאדם נקי יותר מרעלים מלכתחילה, התהליך יהיה קל ופשוט יותר. בדרך כלל מלווה תהליך ניקוי הגוף בתהליכים נפשיים ורגשיים שהינם חלק בלתי נפרד מהניקוי.

יש כמה דרכים עיקריות להפעלת מצב ניקוי הרעלים בגופנו:

• צום מים

• צום מיצים

• אכילת מזון חי בלבד – Raw Food

• תזונה מעטה פשוטה ומונוטונית. (אורז וירקות)

תהליך הניקוי העצמתי ביותר הוא צום עם שתיית מים בלבד. במצב זה מערכות הגוף מזהות אחרי כיומיים שאין קליטה ואספקה של מזון ועוברות למצב של הפרשת הכימיקלים השונים שהצטברו בתאים וברקמות השונות בגוף. מקובל להתחיל בצום של שלושה ימים כדי ללמוד את התגובות של אדם מסוים. בהמשך אפשר לעשות צומות ארוכים יותר בהתאם לדרגת הבריאות. כמובן שצום כזה חייב להיות תחת השגחה רפואית על ידי מטפל מוסמך ומנוסה. יש למדוד את לחץ הדם, רמת סוכר ועוד כדי לוודא שהתהליך מתנהל כיאות. ההתאמה והאישור לצום על מים חייבת להינתן על ידי רופא המכיר את המטופל. 

תהליכים מתונים יותר המתאימים לרוב האנשים הם צום מיצים, תזונה המבוססת על אוכל חי בלבד ותזונה פשוטה ומונוטונית בה אוכלים רק סוג מזון אחד או שניים לכל היותר. לרוב האנשים אין תופעות לוואי קשות מדי במהלך צום מיצים אך עדיין יש צורך בהשגחה כי יש אנשים העלולים להגיב קשה מדי (כאבי ראש, עצירות, ירידת לחץ דם וסוכר ועוד). 

לפני הניקוי יש להפסיק לאכול בהדרגה מזונות מסוימים כמו בשר בקר, עוף, דגים, ביצים, מוצרי חלב, קמח, סוכר, ומזונות מעובדים. את ההוראות המדויקות יש לקבל מהמטפל האחראי על הצום או התזונה. 

למה לצפות אחרי ניקוי הרעלים?

להקלה בתסמינים השונים והמשונים שסבלנו מהם בשל חוסר איזון. השמנה, הפרעות שינה, בעיות עור, בעיות עיכול הפרעות במצב הרוח ועוד. עכשיו, כשהמערכות שלכם נקיות, זה הזמן לעבור לתזונה בריאה יותר, כדי לשפר עוד יותר את כל אלה.

למידע נוסף אנא מלאו פרטיכם

שדה חובה
אנא הכנס כתובת מייל תקינה
שדה חובה