להתאפר ולהיזהר

לא בטוח שאתם מודעים לבעיות שעלולות לצוץ כאשר הילדים שלכם צובעים את הפנים לקראת פורים

מומחי מאוחדת

זה לא פורים בלי הילדה המתוקה שהתחפשה ליפנית, בפנים משוחות בלבן, שפתי דובדבן ופס שחור מעל העפעף, וזה לא פורים בלי הילד החמוד שהתחפש לנמר, בפרצוף מצויר חברבורות בכתום-שחור. אבל איפור זול שמקורו לא ידוע עלול לגרום ליפנית ולנמר לפתח בסוף היום פריחה מציקה, גירויים בעיניים ושאר מרעין בישין. איפור פורים

איך להתאפר בלי להצטער?

לפני שנים ספורות הוציאו רופאי העור הבכירים של בית החולים אסף הרופא הודעת אזהרה לקראת החג, ובה המליצו להעדיף את האיפור של אמא – זה שקנית בסופרפארם, מחברה ידועה וברישיון משרד הבריאות – על פני מוצרי איפור שמוצאים בחנויות לצעצועים ותחפושות. חלק מתכשירי האיפור הללו מכילים רכיבים שעורם העדין של ילדים ומתבגרים רגיש אליהם, והוא עלול לגרום לדלקות עור במקרה הטוב ולכוויות במקרה הרע. את האיפור, המשיכו והמליצו, כדאי למרוח על פנים נקיות שנמרחו בקרם לחות קל – ולהסירו מיד כשחוזרים הביתה מתהלוכות החג.

הנה עוד כמה טיפים לשימוש בטוח בתכשירי איפור:

• בדיוק כמו סבונים, יש מוצרי איפור שיכולים להתאים לגוף ולפנים, אך עלולים להיות מסוכנים לעיניים. שימו לב למה שכתוב על התווית המודבקת על מיכל האיפור. אם נכתב שאין לעשות בו שימוש באזור העיניים – כדאי להפנים ולציית, גם אם הציור על גבי המוצר מראה אחרת.

• גם מוצרים שניתן לעשות בהם שימוש ליד העיניים עלולים לגרות את העור ואת האזור כולו, אם נעשה בהם שימוש במידה רבה מדי.

• אם מתכוונים להשתמש באיפור שאינו מוכר לנו ושלא ניסינו בעבר, כדאי לעשות ניסיונות כמה ימים לפני פורים, באזורים פחות רגישים מהפנים, כמו היד, כדי לבחון אם קיימת רגישות מיוחדת.

• אל תחלקו את מוצרי האיפור עם אחרים, גם לא עם חברים קרובים – זה עלול להעביר חיידקים וליצור זיהום.

• יש סוגים של צבעי פנים זרחניים שניתן להשתמש בהם על הפנים, אך לא ליד העיניים. הזהירים במיוחד יכולים לבדוק מה הם המרכיבים המצוינים על גבי אריזת המוצר, ולהשוות עם רשימת החומרים המסוכנים שמופיעה באתר משרד הבריאות.

• בפינות האיפור שנפתחות בפורים בקניונים ובמתנ”סים בהן האיפור משמש ילדים רבים, הקפידו למרוח קודם את האיפור על מקלון אוזניים חד פעמי ורק אחר כך על העור.

• לא לשכוח להסיר את האיפור לפני השינה!

חג שמח וצבעוני!

למידע נוסף אנא מלאו פרטיכם

שדה חובה
אנא הכנס כתובת מייל תקינה
שדה חובה