שניים סינים עם פתרון גדול

לרפואה הסינית יש פתרונות בריאים וטבעיים שיסייעו לנו לשמור על עור צעיר, אלסטי ובוהק. לילך זוארץ, מטפלת ברפואה סינית במאוחדת ומומחית לרפואה סינית אסתטית, מספרת על הדרך לשיפור המראה על פי החוכמה הסינית

לילך זוארץ, מטפלת ברפואה סינית

הזדקנות העור, כמו הזדקנות בכלל, הינה תהליך טבעי שלא תמיד מתקבל אצלנו בהבנה או בקלות – במיוחד בתקופה שלנו, שמקדשת נעורים ומראה צעיר ומתוח. לשינויים בעור יש לו כמה סיבות: הראשונה היא האטה בקצב חילוף החומרים בתאים השונים בגוף, שלא פוסחת על תאי העור. עם הגיל התחדשות התאים מואטת. הסיבה השנייה היא הצטברות של רעלים ופסולת בגוף (ובכלל זה בעור). באופן כללי, הפנים שלנו משקפות את מה שקורה בתוך הגוף פנימה ולמעשה משמשים מעין “מפה” או “מראה”. מראה הפנים ו”פגמים” בהם מלמדים על חוסר איזון בתפקודי האיברים הפנימיים, כך על פי הרפואה הסינית עתיקת היומין ועתירת הידע. זריקות לקמטים

אם כך, ובהנחה שכולנו רוצים להיראות צעירים יותר, הצעד הראשון הוא לדאוג למה שקורה בגוף פנימה. כדי להיראות טוב אנו צריכים להרגיש טוב, וכדי להרגיש טוב עלינו לחיות נכון ובאופן מאוזן. זה אומר להקפיד על שינה מספקת, לאכול נכון, להתעמל באופן קבוע וכמובן לשמור על חיים מאוזנים ושמחים ולהיזהר מסטרס מיותר.

בסין העתיקה השתמשו בשיטות שונות לשמירה על היופי, בהן סאונות ואמבטיות צמחים, משחות טבעיות, עיסויים לטיפוח, דיקור פנים ועוד ועוד. אחת הדרכים הייתה טיפולים אסתטיים טבעיים – כן, כבר בסין העתיקה עסקו בהצערת הפנים, והשיטות הבדוקות והמוכחות שלהם מלוות אותנו עד היום.

להישאר צעירים מבפנים על פי הרפואה הסינית

לפי גישת הרפואה הסינית, הטיפול לא מתחיל ולנגמר בעור עצמו. רק לאחר שהמטפל אבחן בצורה מדויקת את משמעותם ומקורם של סימני הגיל, הוא ייגש לטיפול. הטיפול מורכב מכמה שלבים: תחילה יבוצע עיסוי של הפנים בכלים מסורתיים, התורם להמרצת הדם ולניקוי רעלים. השלב הבא יהיה דיקור הפנים במחטים דקיקות באזורים שונים בפנים – וגם דיקור בנקודות מסוימות בגוף, כי כפי שכבר אמרנו ברפואה הסינית ההוליסטית הגוף הוא יחידה שלמה ולא חלקים אוטונומיים המתפקדים בנפרד. בסיום הטיפול ינחה המטפל את המטופל כיצד לנהוג בבית ואלו עיסויים או תרגילים יעזרו לשמר את התוצאה בצורה הטובה ביותר.

הטיפול מרענן את העור, מזרים דם וחמצן לעור הפנים ולרקמות בצורה טובה יותר, מחזק את שרירי הפנים ובכך מסייע לעור להיות יותר אלסטי (ופחות יבש), מנקה את העור מרעלים ורדיקלים חופשיים, מטשטש קמטים וכתמים שנוצרו על העור עם השנים.

הטיפול הנעים הזה תורם לשיפור המצב הבריאותי בכלל ולא רק למראה, ומהווה אלטרנטיבה בטוחה לחלוטין, ללא התערבויות כירורגיות ובצורה נעימה יותר. 

לאחר סדרת טיפולים הפנים ייראו מתוחות יותר, זוהרות וחיוניות, וההרגשה הכללית תשתפר.

איך נראית סדרה ומתי נראה שיפור ?

על פי מחקרים שנערכו בשני העשורים האחרונים, בכדי להתחיל בהליך של הצערה, מומלץ לבצע סדרה בת עשרה טיפולים שבועיים. כבר בתום הסדרה נחוש ונראה שיפור אולם בשביל לשמור על מראה עור צעיר יותר עלינו להגיע לטיפולי תחזוקה חודשיים קבועים. התוצאות דומות לשיפור בחדר הכושר, ככל שנתמיד כך נתחזק ונהיה מעוצבים יותר.

האם הטיפול מתאים לכולם?

הטיפול מתאים לרוב האנשים אולם קיימים מקרים בהם הגוף אינו מאוזן מספיק, בגלל נטילת תרופות או עישון, למשל, השיטה עלולה לא להתאים, מאחר והיא מבוססת כולה על איכות הדם והאנרגיה שלו.