טרמינל, ז’ה טם?

היא עומדת ביניכם ובין החופשה הנהדרת שלכם בחו"ל: הטיסה. אי אפשר להתחמק ממנה, אבל בהחלט אפשר לצלוח אותה בשלום (יחסי)

מומחי מאוחדת

היא עומדת ביניכם ובין החופשה הנהדרת שלכם בחו”ל: הטיסה. אי אפשר להתחמק ממנה, אבל בהחלט אפשר לצלוח אותה בשלום (יחסי). איך תקלו על הגוף שלכם במטוס ותצאו ממנו רעננים? – קבלו תשעה טיפים

מה לובשים?

במילה אחת: מכנסי טריינינג. בד נעים, גמיש, נמתח ומחבק, שיקבל באהבה את כל שינויי התנוחה שלכם במושב המטוס ולא יחרוץ חריצים בבטן. אתם לא חייבים להראות כאילו התגלגלתם מהמיטה; הטריינינג שלכם יכול להיות נאה ואפנתי, אבל בינינו זה באמת פחות משנה. העיקר שתוכלו להירדם בנחת. אם חשוב לכם להראות במיטבכם בירידה מהמטוס אתם מוזמנים לארוז את הג’ינס שלכם בתיק היד ולהחליף טרם הנחיתה. Capture

קחו סוודר

כן, ממש כמו הקלישאה ההיא על אימהות. במיוחד אם הטיסה שלכם יוצאת בעונה נעימה, יש סיכוי גבוה יותר שתשכחו לארוז אותו, וחבל: המיזוג במטוסים יכול להיות מוגזם והשעות הרבות של ישיבה ללא תנועה עשויות לגרום לכם לקפוא. לא קפאתם ובכלל לא צריכים את הסוודר שארזתם? – קפלו אותו לכרית.

שמרו על הצוואר

כרית צוואר היא בדיוק ההבדל בין טיסה נעימה לבין טיסה, ובכן, נעימה פחות. היא תתמוך בכם באהבה בזמן השינה, בישיבה, ותעזור לכם להימנע משרירים תפוסים וכאבים מיותרים, שהם הדבר האחרון שאתם רוצים להתחיל איתו את החופשה.

– חברות התעופה מושיבות שם ילדים (צילום)

עשו פעילות גופנית לפני הנסיעה לשדה התעופה

טיסות, בכל אורך שהוא, עלולות להיות מלחיצות – ופעילות גופנית היא פרקטיקה מוכחת להפחתת לחץ. שעה של יוגה, חדר כושר או ג’וגינג תביא אתכם לשדה התעופה רגועים, סבלניים ונינוחים יותר, תאפשר לכם שינה טובה יותר ותהיה סוג של פיצוי על השעות שאתם מבלים בישיבה חסרת מעש במטוס.

הסתובבו בשדה במקום לחכות בגייט…

אתם עומדים להיכלא בכיסא למשך כל כך הרבה שעות, האם הדבר הנכון כרגע הוא לשבת ולחכות? לא ולא. נצלו את הזמן הפנוי לפני העלייה למטוס כדי למתוח את הרגליים והשרירים ולהסתובב קצת, ובכך תסייעו להזרים את הדם בגוף לקראת חוסר התנועה הצפוי לכם החל מרגע ההמראה.

…ועשו סיבוב קצר של מתיחת השרירים והזרמת הדם לפחות פעם אחת אחרי ההמראה. 

נצלו את הזמן הפנוי לפני העלייה למטוס כדי למתוח את הרגליים. דיוטי פרי בנתב”ג (צילום: עינת מורגנשטרן)

הכניסו לתיק שלכם בקבוק ריק

הכנסתם בקבוק מים לתיק בדרך לשדה התעופה, לא גמרתם לשתות ונאלצתם להשליך אותו לפח בכניסה לבידוק הביטחוני? – חבל! קל לנו לשתות מבקבוק יותר מאשר מכוס, ובקבוק מים בדיוטי או במטוס זה עסק יקר. הפתרון הוא להכניס בקבוק ריק בתיק ולבקש מצוות הדיילים למלא אותו עבורכם במטוס. ולשתות, הרבה.

נשנושים? – מהבית!

במקום להתבסס על האוכל עתיר המלח שמוגש בטיסות, הביאו אתכם גם כריך טעים מלחם איכותי, ירקות טריים חתוכים ופרי. אין שום סיבה לא לארוז בתיק גם כמה שקיקי תה ירוק או קופסה קטנה עם קפה איכותי. מים רותחים תמיד תוכלו לבקש.

והיובש הזה

כדאי לשים לב לנקודה הזאת, כי יכולה לשנות את ההרגשה שלכם מקצה לקצה: תחלופת האוויר המטוסים גבוהה בהרבה מזו שאנו רגילים אליה ולכן מתייבשים הרבה יותר בקלות. מה זה אומר? – זה אומר לשתות. המון. היצמדו לבקבוק מהסעיף הקודם ומלאו אותו שוב ושוב, משחו את השפתיים בשפתון לחות במהלך הטיסה, ואם אתם נמנים עם המהדרין ממש, התיזו על הפנים מים טרמליים שרכשתם בבית במרקחת מבעוד מועד.