להתחיל להיות דיגיטליים

גם אם אתם לא Digital Natives, אתם יכולים להתחיל לאמץ את האפשרויות שהעולם הדיגיטלי מציע – ואפילו להתאהב בקלות ובזמינות שהן יכניסו לחיים שלכם. קחו את שירות "פנייה מקוונת לרופא" שלנו, למשל

מומחי מאוחדת

העולם החדש מזמין אותנו להישאב אליו, ומבטיח לנו, בתמורה, לשנות את חיינו. תהליכים שפעם היו מאלצים אותנו לצאת מהבית, לחכות בתור או להמתין על קו הטלפון רבע שעה ארוכה – נמשכים היום שני קליקים. צריך רק להעז לטבול את קצה כף הרגל במים החדשים והמלהיבים האלה כדי להבין עד כמה זה כדאי. מאוחדת

ילידים דיגיטליים, מהגרים דיגיטליים

בשנת 2001 טבע מארק פרנסקי, עתידן ואיש חינוך, את המונח “יליד דיגיטלי” (Digital Native) לתיאור בני הדור שנולד אחרי 1986: אלה שגדלו אל תוך עולם של מחשבים, אינטרנט, סלולרי ורשתות חברתיות. לעומתם, מכנה פרנסקי את מי שנולדו לפני 1986 “מהגרים דיגיטליים” (Digital Immigrants): בעוד הילידים לומדים את השימוש באמצעים הטכנולוגיים כשם שלומדים שפת אם, המהגרים לומדים אותו כמו שלומדים שפה חדשה. הילידים הדיגיטליים הם תמיד אונליין, סופגים אינפורמציה בקצב מהיר ובעלי יכולות עיבוד נתונים מפותחות. הם חושבים ופועלים במקביל בכמה ערוצים, בעלי כמה זהויות אישיות וחברתיות במרחב הדיגיטלי והפיזי עד כדי ערבוב ביניהן; הם קונים אונליין ולא זוכרים מתי הייתה הפעם האחרונה שדיברו עם בנקאי בטלפון או חיכו למונית ברחוב. הם רגילים לשינויים מהירים ומסתגלים אליהם בקלות. המהגרים הדיגיטליים, לעומתם, חוששים יותר מהטכנולוגיה החדשה ושופטים אותה בהתאם להרגלים הישנים והמוכרים שלהם. הם יכולים להיות נלהבים מאימוץ טכנולוגיות חדשות, אבל השימוש בה לעולם יישאר אינסטרומנטלי – הם מסתגלים אליה, איך היא אינה סביבת המחיה הטבעית שלהם. וכמו כל מהגר בבואו לארץ חדשה, גם אם יתאמצו מאוד להתערות בעולם החדש, לעולם יישאו איתם שאריות מבטא, זכר לשפת האם שלהם מ”העולם הישן”.

לא לפחד כלל

אבל גם עם שאריות של מבטא, בהחלט אפשר לטייל במחוזותיה של ארץ חדשה, להכיר אותה ואת היתרונות שלה – וזה אפילו מומלץ. הנטייה האנושית כל כך, להיאחז בציפורניים בהרגלים ישנים, היא מובנת לחלוטין והתנסויות חדשות עלולות לעורר חששות והתנגדויות, ואם אתם – כמונו – נמנים עם דור המהגרים הדיגיטליים, ורגילים להתנהל לפי פרוצדורות ישנות, לא יהיה לכם פשוט להיפרד מהן. אבל נסו פעם אחת; אנחנו משוכנעים שהניסיון הזה יפתח עבורכם פתח להתחלה דיגיטלית חדשה ומרגשת, לחיים פשוטים יותר ויעילים יותר, כן, גם אם אתם גוררים אתכם שרידי מבטא. דוגמה? – בבקשה.

מה שאתם צריכים מהרופא שלכם, בקליק 

שירותי ה- online המתקדמים של מאוחדת, באתר ובאפליקציה, מאפשרים למי שנרשם להם לצפות בתוצאות בדיקות, לזמן תורים, לצפות בסטטוס התחייבויות ולפנות אל הרופא שלהם (משפחה, ילדים או נשים) כדי לבקש ממנו מרשמים, הפניות למומחים או אישורי מחלה. כן, בלי לקבוע תור, ללכת למרפאה, לחכות בחדר ההמתנה, פשוט להיכנס לכאן או לאפליקציה, לבקש את המרשם שלכם, לקבל אותו עם חתימה דיגיטלית – להדפיס ולקפוץ לבית המרקחת הקרוב. זה כל כך פשוט, שלא תבינו איך הסתדרתם קודם. תנו לעצמכם את ההתחלה החדשה הזאת.