הגינה העירונית שלי

האביב הוא בדיוק הזמן לשתול באדנית את סלט הירקות שתאכלו בקיץ

מומחי מאוחדת

איזה קסם יש בלגדל בעצמנו את הירקות והתבלינים שלנו. לחתוך לסלט עגבנייה מהמרפסת, לקצוץ בצל ירוק מהאדנית, להכניס לתנור חציל שמנמן שגדל אצלנו בעציץ. הם לא בילו במקרר בסופר מי-יודע-כמה-זמן והם מתפוצצים מטריות, וויטמינים וטעם; בלי חומרי הדברה, אורגאני אמיתי. אין יותר בריא מזה.

כדי להצליח בגידול ירקות ותבלינים לא חייבים גינה רחבת ידיים. מרפסת תספיק בהחלט. או גג, או אפילו אדן חלון – אם הוא מקבל מספיק אור. ניקוי רעלים דיטוקס

מתי מתחילים?

עכשיו. ממש עכשיו. מרץ-אפריל הם חודשים מצוינים לשתול בהם מלפפונים, עגבניות, בצל ירוק וחציל – ולזרוע צנון, צנונית וקישוא.

איפה מתחילים?

במשתלה. שם תקנו את הזרעים או השתילים שאתם רוצים, עציצים ואדניות – ותערובת של אדמה אוורירית, שטובה לגידול ביתי. מעל האדמה מוסיפים שכבה של קומפוסט שמעשיר אותה.

איך זורעים?

אם הזרעים גדולים, מנקבים עבורם חור בעומק חצי זרת, טומנים בכל אחד מהם שני זרעים ומכסים. אם הם קטנים, חורצים באדמת האדנית חריץ ארוך, מפזרים את הזרעים ומכסים. בכל מקרה, מרטיבים את האדמה לאחר הכיסוי.

איך שותלים?

מתחשבים בגודל התוצר. כלומר: את שתילי העגבנייה במרחק סביר זה מזה, ושתילים של צמחי תבלין אפשר לצופף יותר. מנקבים באדמה חור בעומק חצי זרת, מכניסים פנימה את שורש השתיל ומהדקים בעדינות את האדמה הלחה סביבו.

אחרי ששתלתם וזרעתם, שמרו כמה ימים על האדמה לחה. הזליפו עם משפך מים פעם-פעמיים ביום על העציץ, והיזהרו מעודף מים. אם זרעתם זרעים, תצטרכו להמתין לנביטה. משך הזמן משתנה, ויכול לנוע בין עשרה ימים לחודש שלם. אחרי שתראו נביטה, יתכן ותצטרכו לדלל חלק מהשתילים, כדי לייצר מרווחים ביניהם. אז תוכלו להוריד את תדירות ההשקיות לפעם בכמה ימים. חשוב לבדוק עם האצבע האם האדמה יבשה לעומק של כ-4-5 ס”מ, ורק אז להשקות.

בהצלחה!